Prečo Jóga nie vždy zaberá?

Zdravíte sa so slnkom každý deň a nepomáha na bolesti chrbta? Možno ste zvolili zlé cviky, alebo dokonca kompletne celý postup. Prečítajte si blog a zistite, či nie je toto práve Váš prípad.

Read More
Milan Duda
Vinníkom Vašich bolestí chrbtice je...

Príčiny, ktoré môžu spôsobovať alebo prispievať k Vašim bolestiam sú pomerne rozšírené. Vždy je ale niečo, čo nám uniká, však?. V tomto blogu Vám predstavím ďalší potencionálny problém, ktorý veľmi často prispieva k bolestiam celej chrbtice. Ak Vás zaujíma aký je to problém, prajem príjemné čítanie.

Read More
Bežci pozor!

Trápia Vás počas behania bolesti v oblasti vonkajšej časti kolena? Ide o menisky, skížené väzy, kolaterálne väzy, svaly, alebo šľachy,…? Toľko je tých zranení, kto sa v tom má vyznať, však? Nebojte, nechajte nás objasniť Vám tento problém a skúste cvik, ktorý sa v tomto blogu naučíte.

Read More
Nechcem užívať lieky!

Mnohí z Vás nechcú užívať lieky za každú cenu. Je to však správne rozhodnutie? Možno áno, možno nie. Vždy však treba mať napamäti, že lieky nám majú pomáhať, nie škodiť. Preto ich užívanie, rovnako aj nesúhlas s užívaním konzultujte so svojím lekárom/lekárnikom.

Read More
Milan DudaAlphaFyzio
Späť k sedu.

Späť k horúcej téme č.1. Sedenie a jeho vplyv na nás. V predošlom blogu (tu) o sedení som napísal nejaké základy ohľadom tejto problematiky, dnes zájdem o niečo ďalej a ukážem Vám aj praktické ukážky.

Read More
Milan DudaAlphaFyzio
Nie je bolesť ako bolesť - ako ju rozdeľujeme?

Pociťujete bolesť? Ak áno, viete aj akú? Bolesť delíme podľa viacerých kategórií, v závislosti na zdroji, mechanizme vzniku a prejave. Prečítajte si základné informácie ako rozlíšiť bolesť a budete viac informovaní o Vašom stave. Napriek tomu kde sa priradíte, vždy myslite pozitívne a tešte sa, že Vás v AlphaFyzio dáme dokopy. Príjemné čítanie prajem.

Read More
Milan DudaAlphaFyzio
O tomto ste nevedeli!

Boli ste už niekedy na magnetickej rezonancii, alebo na CT z dôvodu bolestí, alebo sa ešte len chystáte? Ak ste takýto sken absolvovali a našli Vám niečo “strašné”, myslím, že Vás tento článok zaujme. Ak sa ešte len chystáte, tak si tiež prečítajte informácie, ktoré som pre Vás zozbieral, a uvážte, či to naozaj potrebujete a chcete. Vždy ale pamätajte - poškodenie nezamená bolesť, a bolesť neznamená poškodenie.

Read More
Milan DudaAlphaFyzio