Rekondično-relaxačné služby

Vitajte v AlphaFyzio

 
background-sluzby2.jpg

NAŠE TECHNIKY

Mobilizácie:

Mobilizácie sú techniky zamerané na udržanie fyziologického, bezbolestného rozsahu pohybu v kĺboch. Mimo zvyšovania rozsahu kĺbového pohybu uľavujú od bolesti, uvoľňujú mäkké tkanivá a vyplavujú endorfíny.

Mäkké techniky:

Masáž mäkkými technikami je manuálne ovplyvnenie mäkkých tkanív (fascie, svaly, šľachy, väzivá), ktoré zabezpečí uvoľnenie svalov, lepšiu cirkuláciu krvi, urýchľuje regeneráciu, zvyšuje rozsah pohybu v kĺboch a podkoží, zvyšuje hladinu endorfínov, uvoľňuje svalové spazmy a uľahčuje transport kyslíku do tkanív. Masáž sa vykonáva na sucho bez olejov.

Artboard 1 copy.png

Taping:

Technika tejpovania spočíva v aplikácií špeciálnych pások na telo a je určená na urýchlenie prirodzených telesných procesov zatiaľ čo poskytuje podporu a stabilitu bez obmedzenia rozsahu pohybu.

MET (Muscle Energy Technique):

MET je forma manuálnej terapie, ktorá využíva vlastnú energiu svalov na mierne izometrické kontrakcie s následnou relaxáciou. MET slúžia na uvoľnenie svalového napätia, spazmov, na pretiahnutie svalov a uľaveniu od bolesti. 


Bankovanie:

Špeciálne banky sú aplikované na telo pacienta za účelom uvoľnenia svalov, zníženia bolesti, zápalu a zlepšeniu krvnej cirkulácie v tkanivách.

Moxovanie:

je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém a zrýchľuje látkovú výmenu v organizme. Taktiež napomáha k uvoľneniu spazmov, k prehriatiu
a uvoľneniu celého tela.

Artboard 1 copy 6.png

ART (Active Release Technique):

ART techniky sa zaraďujú medzi techniky mäkkých tkanív. Pomocou ART metódy sa v rámci dostupného rozsahu pohybu zameriavame na zmiernenie svalovej tenzie, odstránenie „lepenia“ fascií k svalom, zlepšenie cirkulácie krvi, uvoľnenie utláčaných nervov a navrátenie optimálnej funkcie svalov. Active Release Technique sa vykonáva za aktívnej spoluúčasti terapeuta a pacienta.

physio12.jpg
 

Partneri


 
 
Logo-final-web-čierny-podklad.png

FitHub Vám ponúka kvalitné služby už od roku 2016. Moderne zariadená prevádzka sa rozprestiera na ploche viac ako 250 m2 a je vybavená klimatizáciou. K dispozícii je tu pre vás niekoľko zón, v ktorých si nájde každý čo potrebuje. Samozrejmosťou je kardio zóna, priestory s kladkovými strojmi a taktiež zóna s voľnými váhami.
Vo FitHub nájdete osobných trénerov, skupinové cvičenia, výživového poradcu, kompletnú analýzu tela InBody230 a predovšetkým priateľský a odborý personál.

 
logo-white.png

Najzdravší a najvhodnejší spôsob vykurovania.
Pri vykurovaní infrapanelkmi vysiela vykurovacia jednotka infračervené tepelné vlny do priestoru objektu. Príjemné a stabilné teplo sa získava tým, že sálavé teplo je prvotne naakumulované do stien, podláh, stropu a pevných predmetov nachádzajúcich sa v miestnosti a tieto plochy fungujú ako tepelné zásobníky.
Z celej plochy miestnosti je jedna veľká vykurovacia plocha. Akumulované teplo sa následne odovzdáva do priestoru.
Tým vzniká pohodlná a príjemná klíma v miestnosti, vzduch s prirodzenou vlhkosťou a bez cirkulujúceho prachu. Teplota okolitého prostredia sa stará, aby bola optimálna tepelná pohoda pre zdravie užívateľa.

 
cwc.png

Spoločnosť Magna Slovteca pôsobí v Novom Meste nad Váhom od roku 1994 a jej primárnou činnosťou je výroba vonkajších a vnútorných spätných zrkadiel a integrovaných smeroviek na osobné automobily pre viaceré renomované automobilky.
Každá práca vyžaduje určité fyzické a psychické úsilie zamestnancov a len málo zamestnávateľov si túto skutočnosť uvedomuje, a ešte menej z nich podniká kroky aby sa zabránilo nežiadúcim vplyvom na pohybový systém pracovníkov.
Preto sa Magna Slovteca môže pýšiť aj starostlivosťou o svojich zamestnancov, ktorým prostredníctvom nás poskytuje odbornú fyzioterapeutickú a relaxačnú starostlivosť o ich pohybový systém.

Dizajn bez názvu-11.png